Фізико-хімічні основи формування наноструктурних полімерних композитів під дією фізичних полів

Cтворення та застосування нанотехнологій і технологій наноматеріалів

Прізвище,
ім’я, по батькові

Місце роботи, посада, науковий ступінь,
телефон, e-mail

Унрод Володимир Ізяславович

ЧДТУ, доцент, к.т.н.,тел.: 0472-730253

Керча Юрій Юрійович

Інститут хімії  високомолекулярних сполук НАН України, д.х.н., член-кор. НАН України

Солодовнік Тетяна Володимирівна

ЧДТУ,доцент кафедри ХХТНР, к.х.н.

Демченко Валерій Леонідович

Інститут хімії високомолекулярних сполукнауковий співробітник відділу модифікації полімерів, к.ф.-м.н.

Boguslaw Buszewski

Університету Миколи Коперника, Prof. Dr., завідувач відділу екологічної хімії і біоаналітики хімічного факультету

Куриленко Юлія Миколаївна

ЧДТУ,аспірант кафедри ХХТНР

Бененко Сергій Петрович

ЧДТУ,аспірант кафедри ХХТНР

Ільїна Наталія Степанівна

ЧДТУ,студентка кафедри ХХТНР

Єгорова Оксана Валентинівна

ЧДТУ,студентка кафедри ХХТНР

Мета проекту – встановлення основних закономірностей впливу зовнішніх постійних магнітного та електричного полів на структуру і властивості наноструктурних полімерних композитів на основі суміші (хітозан, полівінілпіролідон) та наповнювачів (CoCl2, FeCl3, FeCl2, NiCl2, β-дикетонати).

Практичні задачі:

1. Дослідження впливу природи та концентрації наповнювачів нанорозмірного типу на структуру та властивості суміші (хітозан, полівінілпіролідон);

2. Вивчення  особливостей структуроутворення і властивостей досліджуваних систем,  сформованих у зовнішньому постійному магнітному полі;

3. Вивчення  особливостей структуроутворення і властивостей досліджуваних систем, сформованих у зовнішніх постійному електричному полі.

Значимість проекту для розв’язання економічних і соціальних проблем:

Прогрес у різних областях науки і техніки обумовлює потребу у створенні нових полімерних композиційних матеріалів, які мали б комплекс необхідних властивостей. Методи модифікації наповнених матеріалів зовнішніми фізичними полями, а саме: ультразвуковим, електроіскровим, магнітним, електричним, порівняно з традиційними, потребують менших енергетичних затрат, вони є екологічно чистими, а також менш матеріалоємними. Це відкрило принципово нові можливості створення композиційних матеріалів із покращеними характеристиками.